Piroliza i zgazowanie biomasy i odpadów

Opis

Termiczna przekształcanie biomasy i odpadów zyskują na popularności. Poza najbardziej powszechnym procesem spalania coraz częściej rozważane są procesy pirolizy oraz zgazowania. Są to procesy znane oraz stosowane przez wiele lat. Zostały jednak wyparte poprzez dużą dostępność i niską cenę gazu ziemnego. W dzisiejszych czasach ponownie zyskują na popularności jako metody termicznego przekształcania odpadów lub biomasy. Technologie te oferują więcej opcji w stosunku do spalania. Dają szansę efektywniejszego wykorzystania surowców do celów energetycznych jak również mogą stanowić źródło surowców do dalszej przeróbki lub wykorzystania. Stawiają jednak wyzwania natury technicznej oraz formalnej. Niemniej jednak są atrakcyjną opcją, której wykorzystanie warto poważnie rozważyć. Szkolenie to ma za zadanie przekazać podstawowe informacje odnośnie procesów pirolizy i zgazowania, wskazać potencjalne zagrożenie oraz szanse i perspektywy rozwoju

Opis IECEx

Szkolenie nie podlega pod standardy IECEx

Adresaci

Kadra techniczna i menedżerska odpowiadająca za inwestycje w zakładach, specjaliści ochrony środowiska

Program

  • Opis procesów termicznego przekształcania
  • Fizykochemia procesu
  • Uwarunkowania prawne
  • Piroliza – produkty procesu pirolizy, przykłady zastosowania procesu
  • Piroliza - przegląd technologii i perspektywy rozwoju
  • Piroliza – typowe ryzyka
  • Zgazowanie – produkty procesu zgazowania, przykłady zastosowania procesu
  • Zgazowanie - przegląd technologii i perspektywy rozwoju
  • Zgazowanie – typowe ryzyka

Wykładowca

Doświadczony menadżer efektywnie zarządzający procesami i projektami. Dzięki doświadczeniu inżynieryjnemu, produkcyjnemu i zarządczemu umiejętnie łączy wymagania techniczne, operacyjne z celami biznesowymi. 17 lat w przemyśle energetycznym, ponad 10 lat na stanowiskach zarządczych.

Lokalizacja

ON-LINE

Czas trwania

6 godzin

Plik do pobrania

Formularz zamówienia szkolenia on-line

Szkolenie

Piroliza i zgazowanie biomasy i odpadów

- Termin szkolenia:

2021-10-01

- Miejsce szkolenia:

ON-LINE

Koszt szkolenia:

900.00zł netto (1107zł z VAT)

Opcje dodatkowe:

Łączny koszt szkolenia wraz z opcjami dodatkowymi:

900.00 netto (1107zł z VAT)

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie płatności za udział w szkoleniu najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem kursu, na rachunek bankowy nr: 92 1090 1098 0000 0001 3507 9246 (Santander Bank Polska). Na życzenie fakturę proforma umożliwiającą dokonanie płatności prześlemy Uczestnikowi na adres email wraz z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Najpóźniej 7 dni przed szkoleniem zostanie wysłane Uczestnikowi mailem potwierdzenie udziału w szkoleniu.

Rezygnacja z udziału w szkoleniu możliwa jest na minimum 7 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia, po otrzymaniu informacji o rezygnacji na adres email szkolenia@ase.com.pl. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z obowiązku dokonania opłaty i nie stanowi podstawy do zwrotu należności. Możliwe jest zastępstwo zgłoszonego uczestnika lub przeniesienie płatności na inne szkolenie w danym roku kalendarzowym.

Dane uczestnika

Dane do faktury

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883) wypełniając ten formularz zgadzam się na umieszczenie i przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych w bazie firmy Automatic Systems Engineering Sp. z o.o.

 

Kontakt

Akademia Bezpieczeństwa ASE 

Grzegorz Kulczykowski
tel. +48 58 520 77 39
mob. +48 601 480 291
mail: szkolenia@ase.com.pl

 

Zapisz się na szkolenie on-line

Automatic Systems Engineering Sp. z o.o.

ul. Narwicka 6, 80-557 Gdańsk
tel. +48 58 520 77 20 

Szkolenia pod marką Akademii Bezpieczeństwa ASE realizuje i fakturuje firma EKO-KONSULT wchodząca w skład Grupy Technologicznej ASE 

EKO-KONSULT Sp. z o.o. 
ul. Narwicka 6, 80-557 Gdańsk
KRS 0000696797, NIP 5842763741,
e-mail: biuro@ekokonsult.pl, tel. 58 554 31 38/39