Stanisław Nowak

Elektryczne Urządzenia Ex

Wymagania, rodzaje budowy, dobór, instalowanie, eksploatacja i bezpieczeństwo pracy w pomieszczeniach i przestrzeniach zewnętrznych zagrożonych wybuchem

Z recenzji dr B. Dudojcia z Akademii Morskiej:

„ (...) Współczesny rozwój przemysłu charakteryzuje się dynamicznym powiększaniem potencjału produkcyjnego już istniejących firm oraz tworzeniem nowych. W wielu miejscach w trakcie trwania procesów produkcyjnych występują substancje, które razem z powietrzem tworzą mieszaniny wybuchowe. W takich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie procedur związanych z minimalizacją ryzyka pojawienia się wybuchu, a w przypadku jego wystąpienia – minimalizacją strat. Osiąga się to poprzez prawidłowe zaprojektowanie procesów technologicznych zarówno od strony technicznej jak i organizacyjnej. Zatem o bezpieczeństwie procesu technologicznego decyduje nie tylko odpowiednio zaprojektowana i zbudowana instalacja, ale również jej prawidłowa eksploatacja. Wynika z tego, że na każdym etapie przenikają się wzajemnie uwarunkowania techniczne z kompetencjami ludzkimi.

Autor podjął się trudnego zadania przedstawienia czytelnikowi najistotniejszych zagadnień związanych z techniką przeciwwybuchową w oparciu o aktualny stan prawny i wiedzę techniczną, opierając się głównie na odnośnych rozporządzeniach i aktualnych normach. Z natury rzeczy musiał się on ograniczyć jedynie do najistotniejszych zagadnień związanych z prawidłowym doborem i eksploatacją urządzeń elektrycznych w obszarach potencjalnie zagrożonych wybuchem. (...)

Publikację należy traktować, jako rodzaj poradnika dla wszystkich osób zainteresowanych zarówno projektowaniem, montażem jak i eksploatacją instalacji elektrycznych w obszarach zagrożonych wybuchem. (...)”

Cena brutto (z wysyłką) - 70 zł

Informacje dodatkowe:

  • Format: 16,5 * 24 cm,
  • Okładka: miękka,
  • Język: polski,
  • Rok i miejsce wydania: Gdańsk 2008,
  • Liczba stron: 144
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.